Δευτέρα 11 Απριλίου 2016

Ζωντανός ο Ερμής στην διεκδίκηση του πρωταθλήματος με γκολ στις καθυστερήσεις του μεγάλου ντέρμπι (1-1)…

Με το «ίδιο νόμισμα» την «πλήρωσε» ο Μακεδονικός αυτή τη φορά, καθώς δέχτηκε γκολ στις καθυστερήσεις, χάνοντας το απόλυτο πλεονέκτημα και την ευκαιρία να πανηγυρίζει από τώρα για το πρωτάθλημα (παραμένει τρεις βαθμούς μπροστά στη βαθμολογία).

Τρελά πανηγύρια στον Ερμή που παίρνει το «πάνω χέρι» ψυχολογικά για τον επαναληπτικό στο Αμύνταιο την τελευταία αγωνιστική.
Προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι στο 60’ με ωραία ατομική ενέργεια του Ρωμαίου και ισοφάρισαν οι φιλοξενούμενοι στο 92’ μετά από «αναμπουμπούλα» στην περιοχή και πλασέ του Κωνσταντινίδη ο οποίος είχε περάσει ως αλλαγή.