Κυριακή 17 Ιανουαρίου 2016

ΑΜΥΝΤΑΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ - ΠΑΟΚ 17-33 (ΒΙΝΤΕΟ)

Πολύ εύκολα ο ΠΑΟΚ πέρασε από το ΔΑΚ Αμυνταίου, νικώντας το απόγευμα του Σαββάτου 16/1/16 την ομάδα του ΑΜΥΝΤΑ με 33-17 για το πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών Χάντμπολ.

ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ

Η ομάδα της Σαλονίκης, όπως φάνηκε, είχε εύκολο έργο απ’ το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό καθώς στο μισό του πρώτου μέρους ήταν μπροστά στο σκορ με 11-1 και ο αγώνας ήταν ήδη μία τυπική διαδικασία για τις φιλοξενούμενες που προηγήθηκαν στο Α’ μέρος με 17-3.

Στην επανάληψη, η ομάδα του ΑΜΥΝΤΑ ισορρόπησε τον αγώνα αλλά ήδη η διαφορά ήταν πολύ μεγάλη.

Κορυφαία για τον ΠΑΟΚ, που με την νίκη του αυτή παραμένει ισόβαθμος στην πρώτη θέση με την Νέας Ιωνία ήταν η Άννα Μίλασιτς (7 γκολ), ενώ για τον ΑΜΥΝΤΑ η Χριστίνα Τσιομπάνου (8 γκολ).